Tainted Love cover

Hot Lips & Monika Nowicka – Tainted Love (Soft Cell cover)

Zespół Hot Lips nagrał na jednej z sesji BestCoverLive cover znanego utworu Tainted Love, oryginalnie wykonywanego przez Soft Cell, zespół genialnego wokalisty i kompozytora Marca Almonda rozpropagowany następnie przez Marylina Mansona. Śpiewa Monika Nowicka, jedna z wokalistek zespołu, towarzyszą jej Lidia Leitgeber i Agata Śliwińska zaś akompaniują Robert Kordylewski na akustycznej gitarze basowej i Janusz Siemienas na gitarze akustycznej.

Hot Lips w wersji akustycznej bez perkusisty, saksofonisty i pianisty jest zespołem pełnym energii w równej mierze dzięki precyzyjnemu akompaniamentowi dwóch niezwykle doświadczonych muzyków jak i dzięki śpiewającym w nim dziewczynom. Śpiewają i tańczą mimo ograniczeń jakie stawia niewielka przestrzeń oraz siedząca pozycja, w naturalny sposób nasycają przestrzeń rytmem ruchu i gestu.

Nagranie live w naszym studiu powstało w celu uzyskania przez zespół materiału do promocji pomniejszonego składu. Zespół w tym składzie występuje w miejscach o ograniczonej powierzchni przeznaczonej dla artystów lub gdy organizatorzy dysponują ograniczonym budżetem.

Jak Ci się podoba to wykonanie? Nie zapomnij podzielić się opinią!

Dodaj komentarz